Hajdúszoboszló a legnépszerűbb városok között
Hajdúszoboszló
A kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma alapján 2009-ben Budapest, Hévíz és Hajdúszoboszló voltak a leglátogatottabb magyarországi települések.
A belföldi utazók körében a legnépszerűbb városok között Budapestet Hajdúszoboszló, Siófok és Hévíz követte. A belföldi turizmus jelentőségét mutatja, hogy a tíz legnépszerűbb település közül Hajdúszoboszló, Sopron, Zalakaros és Debrecen esetében a vendégéjszakák több mint hattizedét a hazai vendégek adták.

turizmus


A Magyarországra látogató külföldiek körében Budapest mellett 2009-ben is a gyógyfürdővel rendelkező, illetve a Balaton közeli települések voltak a legnépszerűbbek. Az abszolút első helyezett Budapest lett 4,7 millió külföldi vendégéjszakával, a második Hévíz 589.000 vendégéjszakával, Hajdúszoboszló pedig a 4. helyen állt tavaly.

Hajdúszoboszló


Huszonhétből huszonhat uniós tagországban egyébként csökkent a kereskedelmi szálláshelyek forgalma tavaly - jelentette hétfőn az Eurostat. Az Európai Unió statisztikai hivatala szerint összesen 1,5 milliárd vendégéjszakát töltöttek el 2009-ben az unió kereskedelmi szálláshelyein, ami 5,1 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. 2008-ban 0,2 százalékos csökkenést, 2007-ben 3,5 százalékos bővülést mértek éves szinten.

Aquapark


A közép-kelet-európai térségben leginkább Szlovákia idegenforgalma érzete meg a válságot, a visszaesés 18,1 százalék volt. Magyarországon az egy évvel korábbihoz képest 9,5 százalékkal, 14,7 millióra csökkent a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma 2009-ben az Eurostat jelentése szerint.

-kt-

További hírek: Hajdúszoboszló Online - szoboszloon.hu
Szóljon hozzá a fórumon!
Szóljon hozzá!
Belépés


Kapcsolatfelvétel | Adatvédelemi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001- 2012. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu